avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 415 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Neclaritati privind o Licitatie Publica cu strigare la ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Neclaritati privind o Licitatie Publica cu strigare la o Primarie ...

Neclaritati privind o Licitatie Publica cu strigare la o Primarie
S-a organizat o licitatie la o Primarie privind vanzarea unui Buldoescavator si au participat 14 persoane dintre care un verisor al Primarului care a si castigat licitatia
In caietul de sarcini se stipula OBLIGATIA ca cel care castiga sa incheie contractul in maxim 10 zile
Nu s-au depus niciun fel de garantii iar Primarul a reintrodus buldo in inventarul comunei dupa un scandal monstru fara sa-l execute silit pe castigator care licitase pana la de 5 ori in plus valoarea reala a bunului
INTREBARE
Primaria prin Primar era obligata sa-l execute silit
Era obligatorie depunerea unei garantii la licitatie macar sa se acopere costul licitatiei ,expertizarea bunului ,etc
Este vreo problema de conflict de interese participarea verisorului Primarului ?
Multumesc mult de tot pentru raspunsuri !!!

Alte discuții în legătură

Formulare contestatie proces verbal licitatie Sonlic Sonlic La o licitatie publica deschisa s-au prezentat 2 licitatori. Lichidatorul judiciar este reprezentantul unei societati aflata in faliment a carui bun este scos ... (vezi toată discuția)
Licitatie publica deschisa OANA GORAN OANA GORAN dragi colegi, iata care este problema mea: societatea a participat la o licitatie publica deschisa cu strigare in scopul inchirierii unui nr de spatii ... (vezi toată discuția)
Licitatie Valeriu Greceanu Valeriu Greceanu Acum 2 saptamani am participat la o licitatie de vanzare masa lemnoasa pe picior organizata de o primarie din zona. Am fost declarat castigator a 2 partizi de ... (vezi toată discuția)