Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune - bani disparuti din cont la doua zile dupa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune - bani disparuti din cont la doua zile dupa deces ...

Succesiune - bani disparuti din cont la doua zile dupa deces

Buna seara, speta este urmatoarea : in urma unei persoane decedate au ramas, printre altele, conturi bancare. In urma efectuarii succesiunii, mostenitorii au constatat ca, la doua zile dupa deces, din unul din conturi a disparut o suma de bani. Acea suma a fost transferata in contul propriu de catre concubinul persoanei, care avea imputernicire pe cont.

Exista temei legal prin care suma retrasa din cont poate fi recuperata ? Multumesc !

Da,dupa ce dezbateti succesiunea puteti demara o actiune.pt recuperarea sumelor respective..