avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONTRACT FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA NONCASNIC. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONTRACT FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA NONCASNIC. Electrica furnizare ...

CONTRACT FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA NONCASNIC.

Electrica furnizare a trimis spre semnare,cu precizarea ca trebuie acceptat neconditionat ,un tarif de peste 7 ori fata de contractul initial;de l 0.78 la 4.41. incepand cu 1 ian. 2022 dar l-m primit pe 17.03 ac. Ce variaante am?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:40, 18 Martie 2022
Va puteti cauta alt furnizor, nu sunteti obligat sa acceptati un anume contract.
Sau incerca o negociere...
Oricum am inteles ca aceste tarife vor fi plafonate ( parca 1 leu/kwh pentru IMM-uri...) si au preturile astea pentru un profit cat mai mare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul consum mediu lunar 2021 energie electrica eronat bogdan.sb bogdan.sb Buna ziua, am urmatoarea speta, referitor la calcului consumului mediu de energie electrica, pentru anul 2021, pentru un loc de consum (implicit a pretului ... (vezi toată discuția)
Oug 27/2022 LiMus LiMus Buna, Valoarea stabilita in art. 4 din OUG 27/2022, este plafonul maxim sau este valoare obligatorie pentru toti furnizorii indiferent daca tariful stabilit ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! vă rog să mă ajutați cu următoarea situație: ... SorinaM1234567 SorinaM1234567 Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu următoarea situație: Facturarea energiei pentru mai multe blocuri care fac parte dintr-un ansamblu ... (vezi toată discuția)