Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua poate asociația de locatari să dea in ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua poate asociația de locatari să dea in judecata un ...

Buna ziua poate asociația de locatari să de-a in judecata un furnizor de telecomunicații care nu a tăiat cablurile nefolosite pe casa scării și arata urat . Mulțumesc
Nuse justifica de la bun inceput demers in instanta si costurile aferente
Daca furnizorul este reticent,asociatia de proprietari sa notifice oficial furnizorul sa dezafecteze instaltia-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta