Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua! Locuiesc intr-un bloc care are parcari ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua! Locuiesc intr-un bloc care are parcari private, iar ...

Bună ziua!
Locuiesc intr-un bloc care are parcari private, iar pe marginea cailor de acces vin proprietarii altor blocuri și parchează. Este de competenta politiei locale ca aceștia sa fie sancționați? Am încercat amiabil, dar nu se poate rezolva.
Mulțumesc
verificati actele blocului si daca este in proprietatea dvs,montati stalpisori pentru nu mai putea parca

politia locala se ocupa doar de domeniul public si parcarile inchiriate de la primarie......politia rutiera intervine daca vi se blocheaza locurile de parcare in proprietate
Daca este teren privat atunci proprietarul/proprietarii au dreptul sa impuna reguli pentru utilizat spatiul care le apartine
Politia nu se implica in solutionare astfel de spete