Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Nelămurire radiere și dizolvare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Nelămurire radiere și dizolvare SRL

Salutare tuturor, aș dori să vă comunic în mod cât mai succint problema pe care o întâmpin. Am fost angajat la o firmă imobiliară, iar acum 3 luni aceasta ne-a ajutat să ne înființăm un SRL pentru o continuitate a colaborării. Ulterior am schimbat job-ul și am rămas cu această firmă pe care doresc să o închid pentru a evita alte costuri suplimentare.

Serviciile de contabilitate le-am avut doar pe perioada firmei, iar în prezent nu găsesc o firmă de contabilitate care să mă ajute în procesul de radiere, deoarece mi s-a comunicat faptul că în procesul de radiere am nevoie de contabilitate. La ce variante pot apela pentru a îmi închide firma?
mariussssd, utilizator
Da, trebuie sa apelati la un expert contabil/societate de expertiza contabila pt ca va trebui sa depuneti situatiile financiare de lichidare.

Etapele de la ONRC sunt specificate aici: [ link extern ]