Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Punere în posesie teren extravilan Ce este de făcut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Punere în posesie teren extravilan Ce este de făcut în situația ...

Punere în posesie teren extravilan

Ce este de făcut în situația în care exista un Proces verbal de punere în posesie teren în extravilan semnat încă din 2014(dosar complet și netransmis încă pt.eliberarea Titlului de Proprietate) pentru ca acum, în 2022, sa fiu chemat sa semnez un alt Proces verbal de punere în posesie, motivandu-se ca firma care se ocupa de cartografiere a întocmit o anexă în care figurez cu o suprafață de teren în altă solă(evident este vorba de trecerea intr-o alta sola de categorie inferioara, s-a tăiat dintr-sola și s-a adăugat în alta). Mi se spune ca acea anexă cu sole cartografiate nu mai poate fi modificata și ca trebuie sa modifice Procesul verbal de punere în posesie .
Oare asa sa fie? Ce s-a semnat anterior chiar nu mai are valoare juridica? Ce mă sfătuiți?
Mulțumesc frumos.

Nu semnati un alt proces verbal de punere in poserie faceti o scrisoare la prefectura cu detalii despre ce vi s-a cerutla prefectuara pentru a le solicita titlul de proprietate, consultati si notarul din zona.
Mulțumesc frumos Gilda!