Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Flota Uber nu are baza legala pe anumite aspecte,
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Flota Uber nu are baza legala pe anumite aspecte,

A trebuit sa fac in prima faza comodat auto cu firma [am autorizație de transport alternativ]. Pt depunere acte auto pt copii conforme ,am transmis totul și am platit eu nu firma la notar autentificarea pt că ei refuza comodatul prin Adm fiscala cum am avut cu alta flota .

Am achitat și aceasta , fata de alte taxe cerute . Din 20 ianuarie nu au întreprins nici un simplu demers de a depune ,iar eu nu pot desfășura activitatea de șofer Uber .

Mi-au indicat sa conduc așa , ceea ce am făcut doar 1 zi , pe care mi au transferat doar parțial bani. Nu vor sa justifice componenta platii , pe curse .

Nu răspund la telefon la mail , și au șters conversațiile ,pe care eu le am arhivate .
Unde pot face plângere , la poliție sau in ce modalitate ? Îmi expira ITP special și toate autorizațiile, iar mașina e pe Flota I Drive , sunt intru un oraș mare din tara dar dânșii nu au sediu declarat aici ci în Constanța ,
george-neagu, moderator

[Odată ce am mașina pe flota la solicitarea lor și am o plata un cont , nu sunt implicate răspunderi asupra lor ?

E retorica întrebarea , ideea e că pare că nimeni nu ar ști despre ce vorbesc. Și sunt și alții în situația Aceasta [a aceeași societate,