Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Vă rog să-mi spuneți dacă există ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Vă rog să-mi spuneți dacă există posibilitatea ...

Bună seara!
Vă rog să-mi spuneți dacă există posibilitatea ca după recunoașterea copilului la naștere de către tată, acesta să ia numele de familie al mamei , nefiind căsătoriți.

Vă mulțumesc!
Acum ce nume are copilul? Sau acum il declarati? Copilul poate purta numele mqmei , al tatalui sau al ambilor, reunite. Daca nu se inteleg in privinta numelui, ajung in instanta.