Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un voucher oferit in schimbul retragerii plângerii ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un voucher oferit in schimbul retragerii plângerii către ANPC, ...

Un voucher oferit in schimbul retragerii plângerii către ANPC, poate fi considerat dare de mită?
Chiar nu stie nimeni? O anumita banca, dupa ce am reclamat-o la ANPC, mi-a rezolvat problema si mi-au trimis un mail in care scria ca daca imi retrag plangerea , imi ofera doua vuchere de cumparaturi. Eu nu am de gand sa retrag nici o plangere, si nici nu vreau voucherele lor. Vreau sa se ia masurile legale pentru nedreptatea care mi-o facuse.
Nu este vorba despre dare de mita, poate fi vorba despre o tranzactie care sa stinga sau sa preintampine un eventual litigiu. Ideea este ca, daca oricum dvs nu va veti retrage plangerea, atunci care ar mai fi rostul discutiei cu voucherul sau cu sacul de cartofi sau cu altceva?