Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum completez Declaratia Unica pentru PFA cu mai multe ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum completez Declaratia Unica pentru PFA cu mai multe CAEN dar cu activitate pe un singur CAEN, la norma de venit?

Cum completam Declaratia Unica pentru PFA cu mai multe coduri CAEN dar cu activitate efectiva doar pe codul CAEN principal, daca declar la norma de venit? In mod normal, cand ai mai multe CAEN si declari la norma de venit, se cumuleaza, insa daca prestezi pe un singur CAEN, celelalte pot fi declarate in sistem Real pe zero, in cadrul aceleiasi declaratii unice?
pobosa, utilizator
Se face o singura declaratie unica pe CNP, indiferent cat de multe sunt sursele de venit ale persoanei fizice.