Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Trecere PFA de la Sistem Real catre Norma de Venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Trecere PFA de la Sistem Real catre Norma de Venit

Doua nelamuriri:

1. Cum declar in "Declaratia Unica 2020" veniturile realizate efectiv pe 2019 in Sistem Real cat si faptul ca trec incepand cu 2020 la Norma de Venit?

2. Daca am mai multe coduri CAEN pe PFA (toate incadrabile la norma, doar unul produce venituri), platesc taxe pentru fiecare CAEN/norma in parte sau raportat la venituri pe un singur CAEN (cel care produce)?

Multumesc
pobosa, utilizator