Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Mai pot beneficia, ca angajator, de cuantumul de 400 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Mai pot beneficia, ca angajator, de cuantumul de 400 de lei pentru ...

Mai pot beneficia, ca angajator, de cuantumul de 400 de lei pentru cheltuieli, în cazul în care angajații lucrează în sistem hibrid?
Acordarea banilor de telemuncă, adică acoperirea de către firmă a unor cheltuieli generate angajatului din telemuncă, precum și aplicarea facilităților fiscale stabilite la finele lui 2020 pentru acești bani nu depind de starea de alertă. Facilitățile fiscale nu au fost gândite cu un termen de aplicare, iar suportarea cheltuielilor generate de telemuncă rezultă oricum din însăși Legea telemuncii.
Firmele care acordă cei până la 400 de lei lunar pentru acoperirea acestor cheltuieli nu mai pot menține însă un status-quo în privința telemuncii.

Despre condițiile acordării cuantumului de 400 de lei firmelor, pentru cheltuieli, regăsiți informații în următorul articol:
www.avocatnet.ro/articol_610...
Elena Andreea, administrator