Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Doresc să închei o poliță de asigurare, dar îmi ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Doresc să închei o poliță de asigurare, dar îmi este frică ...

Doresc să închei o poliță de asigurare, dar îmi este frică de faptul că aș putea pierde banii. Ce pot face în această situație?
Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) a făcut o serie de recomandări cu privire la încheierea polițelor de aigurare, iar una dintre acestea este de a verifica, înainte de încheierea respectivei, dacă firma de asigurări se află pe lista societăților autorizate să emită astfel de documente.

Pentru mai multe informații despre condițiile și indicațiile cu privire la polițele de asigurare, accesați următorul link:
www.avocatnet.ro/articol_611...
Ce tip de polita doriti sa incheiati? o polita obligatorie sau facultativa?