Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,Am și eu o întrebare.În urma decesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,Am și eu o întrebare.În urma decesului bunicilor ...

Bună ziua,Am și eu o întrebare.În urma decesului bunicilor mei a rămas o casă iar tatăl meu a dezbătut taxa de succesiune în urma căreia a primit un certificat de moștenitor.Ce mă intereseaza pe mie este...eu ca fiu al tatălui meu și ca nepot al defuncților am vreun drept la locuinta aceia.Vă mulțumesc!
Momentan nu.
Veți avea la decesul tatălui dvs, dacă imobilul va mai exista în patrimoniul său și nu îl va instraina din timpul vieții.