Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinere duplicat contract vanzare cumparare imobil.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinere duplicat contract vanzare cumparare imobil.

Contractul original a fost laminat la inceputul anilor 1990, deci si-a pierdut valabilitatea.
Contractul a fost facut la Notariatul de Stat Sector 4 Bucuresti, in 1990.
In anul 2011 am avut nevoie de act si am fost trimis la Camera Notarilor Publici Bucuresti, unde am obtinut o copie din arhiva. Atunci mi-am rezolvat problema cu acea copie. Anul acesta am avut iar nevoie de "actul casei" pentru eliberarea "buletinului", dar stupoare: acea copie din arhiva a fost valabila 6 luni. M-am adresat iar Camerei Notarilor Publici Bucuresti pentru a obtine de data aceasta un duplicat. Cei de acolo mi-au spus ca nu pot obtine un duplicat, ci doar acea copie din arhiva, care este valabila 6 luni.
Vin cu intrebarea la dvs. ce autoritate din tara asta imi poate elibera un duplicat al contractului de vanzare cumparare, pentru a nu mai fi nevoit sa merg de fiecare data la ei, cand am nevoie de contract??
Va multumesc!
Puiu_Bercioiu, utilizator
Niciuna.
Veți lua câte o copie legalizata ori de câte ori va fi nevoie.
raluk0207, utilizator