Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă mi-am depus dosarul pentru pensie, voi primi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă mi-am depus dosarul pentru pensie, voi primi doar eu decizia ...

Dacă mi-am depus dosarul pentru pensie, voi primi doar eu decizia de pensionare?
Pe data de 8 aprilie a intrat în vigoare legea care prevede că angajatorii vor primi informații legate de emiterea deciziilor de pensionare pentru limită de vârstă, anticipată, anticipată parțial sau de invaliditate, nu doar salariații ce au făcut astfel de cereri.
De asemenea, termenul în care vor trebui anunțați angajatorii de emiterea unei decizii de pensionare pentru unul dintre salariați este de cinci zile de la data emiterii deciziei.

Pentru mai multe informații legate de notificarea angajatorilor cu privire la deciziile de pensionare, regăsiți în următoarele articole:
- www.avocatnet.ro/articol_584...
- www.avocatnet.ro/articol_610...
Elena Andreea, administrator
~ Conținut șters la cerere ~