avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 618 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua! Mama mea, persoana în vârstă, a semnat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua! Mama mea, persoana în vârstă, a semnat un contract ...

Bună ziua!
Mama mea, persoana în vârstă, a semnat un contract pt telefonie mobila pt 2 ani.
Acum vrea sa renunțe, dar se pare ca în contract e stipulat ca dacă renunță, trebuie sa plătească contravaloarea abonamentului pana la 2 ani.
Este legal?
Eu știu ca dacă faci cerere cu 30 zile înainte și nu ai datorii ar trebui sa poți rezilia contractul.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:17, 21 Aprilie 2022
Ce stiti dvs, nu stiti bine.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contracte de telefonie mobila înainte de expirarea perioadei contractuale Olteanu Cristina-Florentina Olteanu Cristina-Florentina Bună ziua!Întrebarea mea se refera la aceste rezilieri ale contractelor de telefonie mobila înainte de expirarea perioadei contractuale. Este adevărat ca ... (vezi toată discuția)
Prelungire contract telefonie mobila guiualina guiualina Buna ziua! Am contract cu un operator de telefonie mobila de 12 ani, 2 numere pe acelasi contract. Acum doresc modificarea tipului de abonament cu unul mai ... (vezi toată discuția)
Cum scap de recuperatori lupulescuvictor lupulescuvictor Buna ziua. Am si eu o problema. Am avut un abonament la o anumita firma de telefonie mobila incheiat in data de 23.07.2007. Intre timp fortat de inprejurari ... (vezi toată discuția)