Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bună ziua! Mama mea, persoana în vârstă, a semnat ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bună ziua! Mama mea, persoana în vârstă, a semnat un contract ...

Bună ziua!
Mama mea, persoana în vârstă, a semnat un contract pt telefonie mobila pt 2 ani.
Acum vrea sa renunțe, dar se pare ca în contract e stipulat ca dacă renunță, trebuie sa plătească contravaloarea abonamentului pana la 2 ani.
Este legal?
Eu știu ca dacă faci cerere cu 30 zile înainte și nu ai datorii ar trebui sa poți rezilia contractul.
Ce stiti dvs, nu stiti bine.