avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Nemultumire fata de avocatul aparator
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Nemultumire fata de avocatul aparator

Buna seara
In cazul reprezentarii intr-un caz penal (furt calificat) ,avocatul aparator nu se ocupa de caz cum ar trebui.
Intr-o luna de arest preventiv al verisorului meu,avocatul nu a anuntat apartinatorii despre noutatiile din dosar. Matusa a aflat de la politie ca baiatul a fost mutat de la politie la penitenciar,dupa prelungirea arestului preventiv.
Despre prelungirea arestului a aflat de pe portalul justitiei.Nu raspunde la telefon cu zilele.
Ce se poate face?
Daca se renunta la acest avocat,se poate recupera onorariul platit,avand in vedere ca nu a facut nimic?(momentan cazul este in faza de urmarire penala,inca nu s_a dat termen de judecata)
Multumesc anticipat persoanelor ce imi vor raspunde.
Ultima modificare: Joi, 21 Aprilie 2022
Lala-lula, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 09:52, 21 Aprilie 2022
~ Conținut șters la cerere ~
Da, toate aceste aspecte le fac doar avocatii foarte bine plătiți desi nu sunt obligați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dacă partea păgubită și-a recuperat prejudiciul si renunță ... Lala-lula Lala-lula Dacă partea păgubită și-a recuperat prejudiciul si renunță la plângere,verișorul meu poate fi lăsat acasă? Momentan se află în arest preventiv. (vezi toată discuția)
Arest preventiv oana15 oana15 fratele meu a fost in arest preventiv la ipj de care apartinem, ieri a fost trimis in judecata si i sa prelungit arestul preventiv, as dori sa stiu daca el ... (vezi toată discuția)
Instiintare disjungere si clasare- nelamuriri IonutPerschi IonutPerschi Buna ziua , am o intrebare la care as dori sa imi da-ti un raspuns cat se poate de explicit . Iubita mea este arestata intr-un dosar . Este arestata ... (vezi toată discuția)