Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Nemultumire fata de avocatul aparator
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Nemultumire fata de avocatul aparator

Buna seara
In cazul reprezentarii intr-un caz penal (furt calificat) ,avocatul aparator nu se ocupa de caz cum ar trebui.
Intr-o luna de arest preventiv al verisorului meu,avocatul nu a anuntat apartinatorii despre noutatiile din dosar. Matusa a aflat de la politie ca baiatul a fost mutat de la politie la penitenciar,dupa prelungirea arestului preventiv.
Despre prelungirea arestului a aflat de pe portalul justitiei.Nu raspunde la telefon cu zilele.
Ce se poate face?
Daca se renunta la acest avocat,se poate recupera onorariul platit,avand in vedere ca nu a facut nimic?(momentan cazul este in faza de urmarire penala,inca nu s_a dat termen de judecata)
Multumesc anticipat persoanelor ce imi vor raspunde.
Lala-lula, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Da, toate aceste aspecte le fac doar avocatii foarte bine plătiți desi nu sunt obligați.