Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... A2,trafic aglomerat,am schimbat banda 1 cu 2 moment ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

A2,trafic aglomerat,am schimbat banda 1 cu 2 moment în care ...

A2,trafic aglomerat,am schimbat banda 1 cu banda 2(după asigurare,semnalizare) moment în care am văzut ca mașina din fata mea frânează și oprește.
Am frânat dar tot l.am lovit în spate.Dupa 2-3secunde am fost lovita la rândul meu da alta mașina mai puternic fiind din nou proiectata în mașina din fata.Eu mi.am recunoscut vina pentru ca l.am lovit pe cel din fata mea dar
soferul masinii nr 3 nu a recunoscut ca e vinovat ca m.a lovit în spate iar polițistul i.a dat lui dreptate.
Eu am dat asigurarea la ambii șoferi urmând sa.mi repar mașina pe banii mei și am mai primit și amenda pentru neasigurare la schimbarea benzii.
As avea șanse sa câștig dacă fac contestatie la PV?
Pantaźi Iuliana, utilizator
Aveati obligatia de a pastra o distanta suficienta fata de autovehiculul 1 pentru ca sa puteti opri
Aveati obligatia de a nu stanjeni deplasarea autovehiculului 3
Puteti depune o plangere contraventionala dar sansele sunt egale cu zero
ing. Ioan Ciobanu