avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua as avea si eu o singura intrebare . Eu am ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua as avea si eu o singura intrebare . Eu am luat permisul ...

Buna ziua as avea si eu o singura intrebare .
Eu am luat permisul de conducere în Germania.
Si am acumulat 10 puncte din 8 puncte maxim ce se poate acumula aici .
Si mi sa suspendat permisul pe 6 luni .
Si miau spus ca după 6 luni trebuie sa depun iară actele pentru noul permis + dacă mai vreau sa mai conduc sa mai am dreptul de condus trebuie sa fac un test MPU se numește test psihologic .
Foarte greu de luat și care costa multi bani ...
Eu nu mai vreau sa am de aface cu permisul asta nemțesc pentru ca nu o sa reușesc sa trec peste examen .
Si vreau ca dupa ce trece acestea 6 luni sa vin în România și sa dau de la 0 de carnet ...
Întrebarea mea este exista vreo șansă să pot face asta .?

Alte discuții în legătură

Interzicere drept de conducere in germania Valentinstancu15 Valentinstancu15 Am lucrat o perioada ca sofer profesionist in Germania. Intradevar nu am nici o scuza din cauza vitezei am reusit sa acumulez 8 puncte de penalizare. ... (vezi toată discuția)
Test mpu cat durează și cat costa? Daniel gabriel zaharia Daniel gabriel zaharia As vrea sa știu dacă cunoaște cineva acest test, în ce consta mai exact cat costa și cat durează? Problema testului e alcoolul. Va mulțumesc și astep ... (vezi toată discuția)
Mpu si puncte la permis danys86 danys86 buna ziua,locuiesc in germaia,am lucrat ca sofer profesionist la o firma.la inceputul anului 2016 am primit instiintare de la primaria din orasul in care ... (vezi toată discuția)