avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna ziua, Urmeaza sa angajam un cetatean bulgar ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna ziua, Urmeaza sa angajam un cetatean bulgar caruia dorim ...

Buna ziua,
Urmeaza sa angajam un cetatean bulgar caruia dorim sa-i asiguram cazarea. El isi va gasi apartamentul, va incheia contractul cu proprietarul, iar compania ii va plati angajatului costul chiriei sub forma de bonus/ prima, lunar.
Va rog sa-mi spuneti, daca penru aceasta cheltuiala, compania trebuie sa plateasca contributiile, este un bonus care se asimileaza veniturilor din salarii?
Va rog, sa ma ajutati, de asemenea, si cu legea unde sunt prevazute specifiicatii privind decontarea cazarii privind cazarea conform cazul meu.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Decontare abonament angelica36 angelica36 buna ziua se poate deconta pe firma un abonament mijloc de transport pt un angajat? valoarea abonamentului e de 96 lei (vezi toată discuția)
Plata cas in baza contract inchiriere locuinta jorj10 jorj10 Buna seara! Va rog sa ma lamuriti daca se poate cu un aspect: Sunt co-proprietar impreuna cu tatal meu al unui apartament pe care dorim sa il ... (vezi toată discuția)
Decontare transport busubianca busubianca Bună ziua Avem un angajat caruia vrem să-i decontăm cheltuielile de transport din localitatea de domiciliu până în localitatea unde își ... (vezi toată discuția)