avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Buna ziua, Am gasit astazi urmatoarea lege - ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Buna ziua, Am gasit astazi urmatoarea lege - https://ro.wolterskluwer.ro/art-96-renuntarea-la-stabilirea-creantei-fiscale/ ...

Buna ziua,

Am gasit astazi urmatoarea lege

[ link extern ] /

se aplica si in cazul venutrilor din dividende? Am primit in jur de 1$ si nu sunt lamurit daca trebuie declarate sau nu.
Ultima modificare: Luni, 2 Mai 2022
WhaiNooa, utilizator
Cel mai recent răspuns: a.m.r , utilizator 21:16, 5 Noiembrie 2022
salut Whai Noa
unde sau cum poate intra si altcineva sa cumpere astfel de titluri / creante fiscale?
Multumesc anticipat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Repartizarea dividendelor Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua, In cazul in care dupa aprobarea repartizarii dividendelor in sedinta AGA de la 31.12.2009,si inreg. contabile aferente inainte si dupa aprobarea ... (vezi toată discuția)
Plata impozit spatiu chelus chelus Salut, Tocmai ce am cumparat o garsoniera impreuna cu iubita mea, si ieri am fost sa o inscriu la primarie. Am cerut date exacte despre cat, si cand trebuie ... (vezi toată discuția)
Impozit Ionut_Gabriel Ionut_Gabriel Buna seara, daca vreau sa radiez auto de la impozit ( impozitul auto fiind platit) dar inca figurez cu cateva amenzi neplatite,o pot radia?...am tot auzit ca ... (vezi toată discuția)