Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Autorizatii corturi glamping extravilan (padure)
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Autorizatii corturi glamping extravilan (padure)

Buna ziua,
Doresc sa construiesc 4 corturi de glamping pe un teren extravilan (padure). Corturile au o suprafata de 49mp fiecare si vor fi instalate pe o plaforma de lemn de aceeasi suprafata.
Cum se pot autoriza aceste corturi, tianand cont de specificul terenului? Ce anume se autorizeaza mai exact, platforma sau cortul in sine?
intregul proiect, fiindca e o afacere turistica: cu bucatarie, baie, utilitati, parcare, probabil si intretinere. aproape sigur veti incepe cu un PUZ.
adriandimitriu, utilizator