Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara, As dori sa aflu daca amenzile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara, As dori sa aflu daca amenzile contraventionale pentru ...

Buna seara,
As dori sa aflu daca amenzile contraventionale pentru completarea sau necompletarea PLF au fost anulate si banii achitati se pot recupera?
Am depus dosarul la Judecatoria sectorului 2, pentru anularea amenzii,amenda pe care am platit-o deja,si am primit citatie pentru prezentare in instanta. Cei de la DSP sector 2 au venit in intampinare cu argumente pe temei legal,cerand nulitatea cererii mele pt.anularea amenzii,motivand ca nu a fost inregistrat in baza lor de date acest formular,chiar daca acesta a fost completat.
Buna ziua, da, se anuleaza in practica aceste procese-verbale.