Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Primaria si o scoala (clasele 1 -8) doreste sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Primaria si o scoala (clasele 1 -8) doreste sa deschide o noua ...

Primaria si o scoala (clasele 1 -8) doreste sa deschide o noua poarta pt scoala . Dar pt a intra prin aceasta poarta nou copii trebuie sa parcurga o portiune de drum ,(langa un gard din pietre )( foarte masiv ) , al carei latime in anumite puncte este de 330cm , 270cm si 325cm . Pe aceasta portiune de drum circula si masinile locatarilor si al parintilor. Deschiderea acestei porti este un pericol de moarte pt, copii. Nu ne intelege Pe Noi nimeni. Problema este cand vreau sa ma duc in curte (am o dubita) si nu mai este loc trebuie sa vin inapoi cu spatele. Putem face ceva pt a stopa infiintarea acestui porti? Planul a fost facut in 2016, dar noi nu stiam de nimic. Ce posibilitate avem noi? Multumesc
Daca nu aveti vizibilitate puteti iesi doar dirijat, asta fara legatura cu poarta.
Copiii merg pe trotuar sau pe strada pana la poarta?
Poarta cea noua va fii din spatele blocului / curtea blocului ( teren care apartine primariei) , cu 20 -25m mai in spate de cel vechi. Nu exista trotuar pt copii caci pe o lungime de 10m abia incape o masina, latimea drumului de la 325cm pana la 270cm. Daca ar exista trotuar pt copii nu ar fii problema , dar si cu masini ne chinuim .

gi-jane2 a scris:

Daca nu aveti vizibilitate puteti iesi doar dirijat, asta fara legatura cu poarta.
Copiii merg pe trotuar sau pe strada pana la poarta?