Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Mi-am dat demisia din functia de presedinte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Mi-am dat demisia din functia de presedinte de asociatie ...

Buna ziua! Mi-am dat demisia din functia de presedinte de asociatie de proprietari. Nimeni nu vrea sa preia functia. Daca imi schimb domiciliul (potrivit legii nu pot fi presedinte daca nu fac parte din asociatie) si refuz primirea venitului ce-l primesc prin contract, ce se poate intampla? Ar trebui sa chem asociatia in instanta pentru a lua act de mutarea mea? Care ar fi consecintele juridice? Multumesc!
Multumesc! M-am dumirit si asa voi face. Sa fiti sanatos!