avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 314 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG - infiintare si statutut asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG - infiintare si statutut asociatie

Buna ziua!
Se poate infiinta legal o asociatie non-profit in scop personal pentru a-mi ajuta propriul copil diagnosticat cu autism si care are nevoie de cat mai multa terapie pentru a se recupera?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Am dori sa ne deschidem noi centru nostru de recuperare. mihaelaardelean mihaelaardelean Buna ziua. Avem o asociatie non profit, infiintata pentru a strange fonduri necesare terapiei copilului nostru, care are autism. Deoarece am intampinat ... (vezi toată discuția)
Acreditare asociatie non profit alessya21 alessya21 Buna seara As dori o informatie in legatura cu acreditarea unei asociatii non profit. Avem o asociatie pentru baiatul nostru care este incadrat in grad grav ... (vezi toată discuția)
Asociatie sau firma? iulica2011 iulica2011 Exista vreun tip de asociatie in care profitul realizat poate fi distribuit membrilor,sau pentru asta este necesar sa infiintezi o firma? Va multumesc!!! (vezi toată discuția)