avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Buna ziua. Vă rog frumos să aveți amabilitatea să ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Buna ziua. Vă rog frumos să aveți amabilitatea să îmi spuneți ...

Buna ziua. Vă rog frumos să aveți amabilitatea să îmi spuneți despre ce plafon este vorba pt depunerea declarației fiscale în ceea ce privește închirierea de locuințe? Din ce am citit până acum reiese că, sunt obligațe acele persoane care au peste 5 locuințe închiriate și depășesc un plafon. Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: pref0022 , utilizator 23:05, 7 Iunie 2022
Buna ziua. Nu știe nimeni sa răspundă la întrebarea mea?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere in regim hotelier amiriana amiriana As dori sa ma informez ce acte trebuie intocmite si care sunt obligatiile fiscale ale unei persoana fizice care doreste sa inchirieze un apartament proprietate ... (vezi toată discuția)
Intrebare taxe si impozite pfa BogdanEnache BogdanEnache Buna ziua! Doresc sa imi infiintez un PFA insa am cateva nelamuriri in ceea ce priveste taxele si impozitele. Din cate am inteles, ca PFA sunt nevoit sa ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament ipoteca grad i - este legala ? ady_2004 ady_2004 Buna ziua Spuneti-mi si mie va rog daca se poate da spre inchiriere in mod legal (contract , declarare venit, impozit , etc) un apartament cumparat prin ... (vezi toată discuția)