Forum Discuţii juridice Traduceri Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un ...
Discuție deschisă în Traduceri

Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un liceu ...

Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un liceu teoretic de 27 ani. In ultimii 6 ani am avut jumatate de norma datorita unor probleme persoanale: ingrijirea tatalui bolnav de Parkinson si apoi inscrierea la facultatea de Psihologie si la master Psihodiagnoza Personalitatii. Pot lucra in continuare cu jumatate de norma? Exista o limita pentru perioada de timp cat poti avea jumatate de norma daca esti titular? Multumesc !
Iordache Nicoleta, utilizator