avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 540 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un ...
Discuție deschisă în Traduceri

Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un liceu ...

Buna ziua. Sunt profesor titular limba engleza intr-un liceu teoretic de 27 ani. In ultimii 6 ani am avut jumatate de norma datorita unor probleme persoanale: ingrijirea tatalui bolnav de Parkinson si apoi inscrierea la facultatea de Psihologie si la master Psihodiagnoza Personalitatii. Pot lucra in continuare cu jumatate de norma? Exista o limita pentru perioada de timp cat poti avea jumatate de norma daca esti titular? Multumesc !
Ultima modificare: Joi, 19 Mai 2022
Iordache Nicoleta, utilizator

Alte discuții în legătură

Vechime versus salariu grila in invatamant Veronica80 Veronica80 Buna ziua. Lucrez in invatamant astfel si va redau ce scrie in cartea mea de munca: - 01.09.2000 - 31.08.2001 incadrata ca suplinitor in curs de ... (vezi toată discuția)
Titularizarea în licee maghiare, interzisă românilor Gheorgheurzica Gheorgheurzica Bună seara tuturor, Nelămurirea si stupefacția mea este legată de titularizare. Aș dori tare mult să știu care este legea care permite unui ... (vezi toată discuția)
Examen inm AndreeaAnda AndreeaAnda Bună ziua! Am câteva întrebări care vreau să vi le adresez, întrebări despre examenul INM. 1. \\"În traducere liberă\\", să zic aşa, ce înseamnă ... (vezi toată discuția)