Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj după CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj după CIC

Bună ziua,
Vă solicit ajutorul pentru clarificarea următoarei situații: din anul 2011 am lucrat ca profesor suplinitor la mai multe unități de învățământ. Ultimul contract de munca pe perioadă determinată a fost din 1.09.2019 până în 31.08
2020.
In martie 2020 am născut, apoi am intrat în concediul de îngrijire a copilului începând cu data de 17.06.2020. Din aceasta data până în 31.09.2020, contractul de munca fost suspendat.
In condițiile date, am dreptul sa depun dosarul pentru a obține indemnizația de șomaj după finalizarea CIC?
Vă mulțumesc pentru sprijinul oferit!
annamaria.2020, utilizator
Întrebați la AJOFM...