Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, am pierdut apelul impotriva PV cu masura ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, am pierdut apelul impotriva PV cu masura complementara ...

Buna ziua, am pierdut apelul impotriva PV cu masura complementara de suspendare pentru 90zile din cauza depasirii cu peste 50km/h, data PV 29.11.2021. Intrebarea mea este daca voi beneficia de reducerea suspendarii la 30 zile daca iau testul sau dupa legea noua la 60zile? Multumesc.
Veti beneficia de ce hotaraste seful politiei rutiere respective. Nu e o regula, la Bucuresti (dupa cum spun unii aici pe forum) se respecta constitutia, art.15 alin 2, prin alte parti nu.
latka, moderator