Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrarile contabile la o sponsorizare?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrarile contabile la o sponsorizare?

In anul 2021 am facut o sponsorizare de 2500 lei pentru un club sportiv.
As vrea sa stiu inregistrarile contabile inclusiv diminuarea lui 441.
Multumesc.
george-neagu, moderator
6584 = 5121 2500 lei

iar deducerea din impozit 691 = 441 - 2500