avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în domeniul auto ...

Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în domeniul auto servicii. Reparații şi întrețineri auto. Întrebările mele sunt următoarele :
1. Pot cu acest SRL sau PFA să prestez servicii în Germania printr-un contract de prestare a serviciilor?
2. Ce obligații pot să apară față de România şi ce obligații față de Germania?
Muțumesc!
Ultima modificare: Luni, 23 Mai 2022
Elena Andreea, administrator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 16:39, 23 Mai 2022
de ce nu intrebati in Germania? acolo va veti desfasura activitatea; aici va fi doar sediul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot activa pe teritoriul germaniei pentru reparația şi întreținerea auto? natalitaturcan natalitaturcan Bună. Intrebarea este pot activa pe teritoriul Germaniei printr-un contract de colaborare, de prestarea serviciilor auto (reparația şi întreținerea auto) ... (vezi toată discuția)
Pfa inregistrat in romania IOAN EUGEN IERCOSAN IOAN EUGEN IERCOSAN Ca PFA inregistrat in Romania pot desfasura activitati si in alte tari membre UE? (vezi toată discuția)
Regimul derogatoriu si probleme legate de pfa corynaa2002 corynaa2002 Nu am vrut sa deschid mai multe subiecte pentru fiecare din intrebarile pe care le am asa ca le voi enumera mai jos: 1. Pentru un SRL aflat in regim ... (vezi toată discuția)