Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în domeniul auto ...

Buna ziua. Vreau sa deschid un SRL sau PFA în domeniul auto servicii. Reparații şi întrețineri auto. Întrebările mele sunt următoarele :
1. Pot cu acest SRL sau PFA să prestez servicii în Germania printr-un contract de prestare a serviciilor?
2. Ce obligații pot să apară față de România şi ce obligații față de Germania?
Muțumesc!
Elena Andreea, administrator
de ce nu intrebati in Germania? acolo va veti desfasura activitatea; aici va fi doar sediul