Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua. Se poate ca mama sa fie 1 an în CCC și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua. Se poate ca mama sa fie 1 an în CCC și în celalalt ...

Bună ziua. Se poate ca mama sa fie 1 an în CCC și în celalalt an rămas sa fie tatăl? În acest caz, mama va mai beneficia de suplimentul de inserție? Bănuiesc ca nu, corect?
Si ultima intrebare: dacă mama sta 1 an în CCC, tatăl următorul an, la 1 an și 11 luni mama va putea/trebui sa își ia încă o luna de CCC?

Multumesc

Se poate ca mama sa fie 1 an în CCC și în celalalt an rămas sa fie tatăl ... nu se va beneficia de stimulent pe perioada cat tatal se afla in CCC,

... dacă mama sta 1 an în CCC, tatăl următorul an, la 1 an și 11 luni mama va putea/trebui sa își ia încă o luna de CCC? ... NU.