Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Într-un proces civil, am depus la ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Într-un proces civil, am depus la dispoziția instanței ...

Bună ziua.
Într-un proces civil, am depus la dispoziția instanței cauțiune pentru suspendarea unei executări. Cererea de suspendare a fost respinsă, iar instanta nu a dispus din oficiu restituirea cauțiunii. Așadar, am făcut o noua cerere pentru restituirea cautiunii, si a fost admisa printr-o încheiere.
Cum ar trebui sa procedez pentru a intra în posesia recipisei de consemnare ?
Mulțumesc.
Recipisa ar tb sa fie la dvs, la dosar e o chitanta. Cu recipisa si incheierea legalizata va puteti adresa unitatii CEC unde ati depus cautiunea.