Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, In anul 2009 tatal meu mi-a donat o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, In anul 2009 tatal meu mi-a donat o locuinta cu terenuri ...

Buna ziua, In anul 2009 tatal meu mi-a donat o locuinta cu terenuri si bunuri. Acum sa razganit pe motiv ca in momentul cand el va deceda sa ne impartim noi fratii (3) bunurile.
Exista posibilitatea renuntarii la donatie?
Buna ziua, donatia poate fi revocată pentru ingratitudine şi pentru neexecutarea fără justificare a sarcinilor la care s-a obligat donatarul.