Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, cum pot beneficia de creditul de 50.000 lei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, cum pot beneficia de creditul de 50.000 lei pentru ...

Buna ziua, cum pot beneficia de creditul de 50.000 lei pentru studenți?
Beneficiarii vor putea fi tinerii cu vârsta cuprinsă între 18 și 31 de ani, care sunt înscriși în învățământul superior autorizat. Acest credit poate fi acordat o singură dată, iar dacă beneficiarul nu este angajat, atunci va fi nevoie de cel puțin un codebitor. Conform informațiilor oficiale, acest tip de împrumut poate fi acordat într-o singură tranșă sau în mai multe, în funcţie de documentele justificative prezentate la decontare.
Cei interesați să obțină un astfel de credit trebuie să știe că acesta se acordă pentru o perioadă de maximum 10 ani, inclusiv perioada de grație, aceasta din urmă fiind stabilită de comun acord cu finanţatorul. Singura regulă este ca perioada de grație să nu fie mai mare de 5 ani de la data acordării creditului.
[ link extern ]