Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. este nevoie de autorizatie de constructie ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. este nevoie de autorizatie de constructie pentru ...

Buna ziua. este nevoie de autoriazatie de constructie pentru montarea unei copertine deasupra usii de la ghena de gunoi ? Multuemsc
Este. Mergeti la primarie si solicitati certificatul de urbanism.
[ link extern ] /
Este necesar sa realizati proiect tehnic,sa solicitati acordul asociaiei de proprietari sa solicitati la primarie autorizatie de cosntructie
Exteriorul blocului de locuit reprezinta parte comuna,si conform disp L nr 196/2018 proprietarii nu au dreptul sa schimbe aspectul si destinatia partii comune fara acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari