avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. este nevoie de autorizatie de constructie ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. este nevoie de autorizatie de constructie pentru ...

Buna ziua. este nevoie de autoriazatie de constructie pentru montarea unei copertine deasupra usii de la ghena de gunoi ? Multuemsc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:18, 4 Iunie 2022
Este. Mergeti la primarie si solicitati certificatul de urbanism.
[ link extern ] /
Este necesar sa realizati proiect tehnic,sa solicitati acordul asociaiei de proprietari sa solicitati la primarie autorizatie de cosntructie
Exteriorul blocului de locuit reprezinta parte comuna,si conform disp L nr 196/2018 proprietarii nu au dreptul sa schimbe aspectul si destinatia partii comune fara acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,am o terasa de 5 m lungime si 3 m latime intr un bloc ... biscam biscam Buna ziua,am o terasa de 5 m lungime si 3 m latime intr un bloc cu 3 etaje ultimul etaj retras si as dori sa imi pun o copertina, am nevoie de autorizatie ? (vezi toată discuția)
Copertina balcon Coriina12 Coriina12 Buna seara ! Recent, mama mea si-a montat o copertina la balcon, deoarece se saturase de vecinii de deasupra care aruncau tigari si scuipau pe hainele noastre ... (vezi toată discuția)
Este necesara autorizatie pentru inchidere balcon etaj 1 cu termopan ... crisdima crisdima Este necesara autorizatie pentru inchidere balcon etaj 1 cu termopan ? Buna ziua, Aveti idee daca este necesara autorizatie pentru a inchide un balcon cu ... (vezi toată discuția)