Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. Fiului meu ...

Buna ziua,
Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra.
Fiului meu i s-a pierdut bagajul la Otopeni cursa fiind Otopeni -Londra escală si Islanda.
A facut reclamatie la Londra, au fost gasite cazute de pe banda la Otopeni ,li s-a comunicat sa-si reiat drumul in Islanda ca ii vor trimite ei bagajul (cei din Anglia).
Acum bagajul e in biroul agentiei din Anglia si nimeni nu isi ia responsabilitatea sa-l trimita.
Imi motiveaz ca linia. care a pierdut bagajul nu are cursa in Islanda.
Am facut reclamație,am dat nenumarate de telefoane, dar toata lumea spune sa astepte.
Problema este ca in bagaj au toate hainele groase, cortul smd.
Multumesc pentru orice sfat.
Responsabilitatea pierderii este la aeroportul Otopeni (firma de handling) si linia aeriana cu care a zburat la Londra. Lucrurile se lamuresc, insa dureaza. Responsabilul trebuie sa fie de acord sa plateasca surplusul cerut de transportatorul. Daca responsabilul este de acord sa-si asume greseala, puteti plati dvs expeditia in Islanda a bagajelor si sa fiti rambursata ulterior. E o problema logistica. Daca inca nu-si asuma,... riscati.