avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua, Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua, Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra. Fiului meu ...

Buna ziua,
Am mare nevoie de ajutorul dumneavoastra.
Fiului meu i s-a pierdut bagajul la Otopeni cursa fiind Otopeni -Londra escală si Islanda.
A facut reclamatie la Londra, au fost gasite cazute de pe banda la Otopeni ,li s-a comunicat sa-si reiat drumul in Islanda ca ii vor trimite ei bagajul (cei din Anglia).
Acum bagajul e in biroul agentiei din Anglia si nimeni nu isi ia responsabilitatea sa-l trimita.
Imi motiveaz ca linia. care a pierdut bagajul nu are cursa in Islanda.
Am facut reclamație,am dat nenumarate de telefoane, dar toata lumea spune sa astepte.
Problema este ca in bagaj au toate hainele groase, cortul smd.
Multumesc pentru orice sfat.
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 15:15, 4 Iunie 2022
Responsabilitatea pierderii este la aeroportul Otopeni (firma de handling) si linia aeriana cu care a zburat la Londra. Lucrurile se lamuresc, insa dureaza. Responsabilul trebuie sa fie de acord sa plateasca surplusul cerut de transportatorul. Daca responsabilul este de acord sa-si asume greseala, puteti plati dvs expeditia in Islanda a bagajelor si sa fiti rambursata ulterior. E o problema logistica. Daca inca nu-si asuma,... riscati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bagaj pierdut alitalia george1234 george1234 buna seara pe 24 alitalia mi-a pierdut bagajul am efectuat o cursa Palermo - Roma - Otopeni iar la Roma am constatat ca bagajul (geanta 17 kg) nu a sosit cu ... (vezi toată discuția)
Drepturi pasageri zbor anulat maranos76 maranos76 Buna ziua! Am 2 săptămâni am avut o serie de probleme cu un zbor care s-a decalat si apoi a fost anulat, si as dori sa ştiu daca pot cere compensaţii de ... (vezi toată discuția)
Refuzul iesirii la frontiera (minor) vieriteiramona vieriteiramona Buna seara! In ziua de Duminica, 06.09.2015, la prezentarea in aeroportul B in jurul orei 21.00, pentru imbarcarea la zborul cu destinatia Londra (Luton), ora ... (vezi toată discuția)