Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma\" ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim ...

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim autorizata de minim 3,5 tone", eu inteleg ca include doar masinile de peste 3,5 tone-12 tone,care au nevoie de permis de conducere categoria C. Va rog sa imi confirmati daca inteleg bine. Pentru mine cuvantul minim reprezinta ce depaseste 3,5 tone iar Maxim reprezinta pana la 3.5 tone. Va multumesc!

Driha a scris:

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim autorizata de minim 3,5 tone", eu inteleg ca include doar masinile de peste 3,5 tone-12 tone,care au nevoie de permis de conducere categoria C. Va rog sa imi confirmati daca inteleg bine. Pentru mine cuvantul minim reprezinta ce depaseste 3,5 tone iar Maxim reprezinta pana la 3.5 tone. Va multumesc!
[/quot. Este corect astept raspunsul dvs cat mai repede.MULTUMESC,!