avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1737 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma\" ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim ...

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim autorizata de minim 3,5 tone", eu inteleg ca include doar masinile de peste 3,5 tone-12 tone,care au nevoie de permis de conducere categoria C. Va rog sa imi confirmati daca inteleg bine. Pentru mine cuvantul minim reprezinta ce depaseste 3,5 tone iar Maxim reprezinta pana la 3.5 tone. Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Driha , utilizator 22:12, 10 Iunie 2022


Driha a scris:

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la sintagma" masa maxim autorizata de minim 3,5 tone", eu inteleg ca include doar masinile de peste 3,5 tone-12 tone,care au nevoie de permis de conducere categoria C. Va rog sa imi confirmati daca inteleg bine. Pentru mine cuvantul minim reprezinta ce depaseste 3,5 tone iar Maxim reprezinta pana la 3.5 tone. Va multumesc!
[/quot. Este corect astept raspunsul dvs cat mai repede.MULTUMESC,!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa caen 4941 transporturi rutiere de marfuri bogdandatcu bogdandatcu Buna ziua, vreau sa devin PFA si sa transport marfa cu microbus de 3.5 t. Este nevoie de licenta de transport sau atestat pana la 3.5t? Cum dovedesc ... (vezi toată discuția)
Persoana desemnata pentru transportul de marfa tensyon89 tensyon89 Buna ziua! ,persoana desemnata pentru transportul de marfa in trafic intern poate conduce un autovehicul de 22 tone fara sa aiba atestat profesional pt ... (vezi toată discuția)
Noul cod rutier andra-celia andra-celia Buna ziua, am permis categ B si lucrez pe o autoutilitara de 3,5 tone, am nevoie de categoria C? Va multumesc (vezi toată discuția)