Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Intrebare vanzare carti postale
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Intrebare vanzare carti postale

Buna ziua,

Suntem o asociatie umanitara si organizam o campanie de strangere de fonduri pentru un copil bolnav. Recent am primit si sprijinul unei tipografii care ne pot tipari cateva carti postale pentru a le vinde (2 sau 5 lei), la final banii respectivi intrand in contul baiatului ca si donatie din partea noastra. Mentionez ca vom primi factura si chitanta din partea tipografiei, pe o suma modica.

Acum suntem intr-o mica dilema , la vanzarea unei carti postale, mai este nevoie sa emitem si chitanta celui care o cumpara sau ii putem da doar cartea postala contra sumei respective? Este nevoie sa stampilam fiecare carte postala? Avem nevoie de ceva aprobari speciale pentru a le vinde?

Va multumesc mult.
LucianR, utilizator
Nu ne poate ajuta nimeni cu un raspuns?
Multumesc