Forum Discuţii juridice Executare silită Cat la suta se poate retine maxim de catre un executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Cat la suta se poate retine maxim de catre un executor judecatoresc?

Buna ziua!

Cat la suta se poate retine maxim de catre un executor judecatoresc pentru o restanta la pensie de intretinere fata de copil?
Mamut, utilizator
Până la jumătate din venitul lunar net, pentru sumele datorate cu titlu de obligaţie de întreţinere sau alocaţie pentru copii.