Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Bună ziua.Am avut un accident rutier.5 victime.Eu nu ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Bună ziua.Am avut un accident rutier.5 victime.Eu nu am asigurare ...

Bună ziua.Am avut un accident rutier.5 victime.Eu nu am asigurare medicală.Pot fii coasigurata soțului sau pot merge pe asigurarea lui pentru a nu plăti spiralizarea.Multumesc.Soferul mașinii vinovate a fost soțul.
Cheltuielile medicale se acopera de catre RCA-ul sotului, adica al soferului vinovat, chiar daca erati pasager in masina lui. Vinovatia lui nu vi se transmite. Din contra, dpdv al asigurarilor, dvs. sunteti victima si indreptatita la despagubiri de la asigurator, inclusiv cheltuielile de spitalizare.