Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Succesorii în drept a unei societati comerciale ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Succesorii în drept a unei societati comerciale falimentate și radiate

Succesorii în drept a unei societati comerciale falimentate si radiate

Cine sunt succesorii unei societati (SRL) falimentate si radiate din RC , si care este baza legala?
DanyD, utilizator
Nu stiu de unde ati tras concluzia asta. Judecati-va ... dar zic sa va luati avocat fiindca nu e asa de simplu. Si este posibil sa invoce cineva lipsa calitatii procesuale precum si multe alte lucruri in fata carora nu va veti putea apara fara un avocat care sa stie despre ce vorbeste.

DanyD a scris:

Sa inteleg ca garantul nu poate formula cerere de constatare clauze abuzive dintr un contract incheiat de firma radiata si Banca?