avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Succesorii în drept a unei societati comerciale ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Succesorii în drept a unei societati comerciale falimentate și radiate

Succesorii în drept a unei societati comerciale falimentate si radiate

Cine sunt succesorii unei societati (SRL) falimentate si radiate din RC , si care este baza legala?
Ultima modificare: Miercuri, 22 Iunie 2022
DanyD, utilizator
Cel mai recent răspuns: irina.pricop , utilizator 08:53, 5 Iulie 2022
Nu stiu de unde ati tras concluzia asta. Judecati-va ... dar zic sa va luati avocat fiindca nu e asa de simplu. Si este posibil sa invoce cineva lipsa calitatii procesuale precum si multe alte lucruri in fata carora nu va veti putea apara fara un avocat care sa stie despre ce vorbeste.

DanyD a scris:

Sa inteleg ca garantul nu poate formula cerere de constatare clauze abuzive dintr un contract incheiat de firma radiata si Banca?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantul fidejusor si insolventa florindbro florindbro Poate sa ma ajute cineva in urmatoarea problema: am contractat o linie de credit la o banca pentru firma la care sunt administrator si am garantat imprumutul ... (vezi toată discuția)
Fidejusor bancar radin radin buna ziua,revin cu o intrebare mai veche. sant asociat la o firma iar firma are un credit la banca destul de mare 50000 ron eu impreuna cu asociatul care este ... (vezi toată discuția)
Fidejusor ina1 ina1 Buna ziua, Societatea x are un credit restant. Banca a propus restructurarea/reorganizarea creditului. S-a garantat pentru credit cu un imobil proprietatea ... (vezi toată discuția)