Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Dacă sunt în concediu de odihna și îmi iau concediul medical,pierd zilele de concediu de odihna?pentru ca l-am întrerupt.Va multumesc.
In situatia in care incapacitatea temporara de munca a survenit in timpul efectuarii concediului de odihna anual, acesta se intrerupe, urmand ca salariatul sa efectueze restul zilelor de concediu dupa ce a incetat situatia de incapacitate temporara de munca, iar cand nu este posibil urmeaza ca zilele neefectuate sa fie reprogramate.