Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara. As putea da în judecata firma ,, Apa ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara. As putea da în judecata firma ,, Apa Vital,, întrucât ...

Bună seara. As putea da în judecata firma ,, Apa Vital,, întrucât nu mi-a furnizat apa timp de 13 zile??am facut sesizari la ei și anoc , nu au răspuns,
Incercati prima data la ANRSC (autoritatea in domeniu) : [ link extern ] /
Mulțumesc. Am făcut acum sesizare și anrsc
Inittial sesizati oficial autoritatea pentru protectia consumatorului deoarece furnizorul in baza contractului de furnizare apa detine obligatia sa asigure furnbizarea acesteia respectand normele si parametrii legali
ANPC nu se ocupa de calitatea furnizarii serviciului, ci ANRSC. Asa cum de calitatea furnizarii energiei electrice sau gazului se ocupa ANRE.
Ma întrebam dacă pot sa ii dau în judecata , pentru ca nu am primit înștiințare ca nu se va furniza apa , ci doar un program pe timp.de vara , pe care ei.nu ii respecta. Eu chiar vreau sa ajung în instanta numai ca nu știu dacă voi avea vreun câștig de cauza.am 14 zile fără apa , 14 reclamații la ei , anrsc , anpc, ministerul apelor , apele romane.
Razvan1988, utilizator