avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Care este pretul unui metru cub de apa calda ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Care este pretul unui metru cub de apa calda ?

Se poate ca intr-o luna apa calda -ex 10 m sa coste 80 Ron si in urmatoarea tot 10 m sa costa 130 RON ?
Cum se calculeaza? Exista un numar maxim de metri care se pot baga in sistem pausal?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 15:46, 18 Ianuarie 2010
Pretul apei calde rezultat din facturi are doua componente:
- pretul apei reci (care este fix) impreuna cu canalizarea respectiva;
- pretul agentului termic utilizat la incalzirea apei reci (pret variabil in functie de temperatura de livrare).
.....................
Diferenta pe care o exemplificati este prea mare de la o luna la alta si poate fi reala numai in cazul in care in asociatia Dv. pretul apei calde se calculeaza prin impartirea simpla a valorii facturii la consumul declarat de locatari.
Ultima modificare: Luni, 18 Ianuarie 2010
elga50, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pret apa calda/apa rece in brasov medeus83 medeus83 1.as dori sa stiu de unde pot afla pretul corect al apei calde de care beneficiez.locuiesc intr-un apartament cu centrala de bloc si platesc aproximativ 20 ron ... (vezi toată discuția)
Apa rece pentru ...apa calda! peraspera peraspera Cum calculari dv ceea ce trensmite RADET catre Apa Nova si Apa Nova factureaza? \" 265 mc. apa rece pentru incalzire apa calda. Apoi, Radet scrie ca a consumat ... (vezi toată discuția)
Cat costa un metru cub de apa rece si unul de apa calda in orasul constanta??? marianb13 marianb13 as vrea sa stiu cat costa un metru cub de apa rece si unul de apa calda pt judetul Constanta....si as vrea sa mai stiu daca afirmatia e corecta : 1 mc de apa ... (vezi toată discuția)