Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Care este pretul unui metru cub de apa calda ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Care este pretul unui metru cub de apa calda ?

Se poate ca intr-o luna apa calda -ex 10 m sa coste 80 Ron si in urmatoarea tot 10 m sa costa 130 RON ?
Cum se calculeaza? Exista un numar maxim de metri care se pot baga in sistem pausal?
Va multumesc
Pretul apei calde rezultat din facturi are doua componente:
- pretul apei reci (care este fix) impreuna cu canalizarea respectiva;
- pretul agentului termic utilizat la incalzirea apei reci (pret variabil in functie de temperatura de livrare).
Diferenta pe care o exemplificati este prea mare de la o luna la alta si poate fi reala numai in cazul in care in asociatia Dv. pretul apei calde se calculeaza prin impartirea simpla a valorii facturii la consumul declarat de locatari.
elga50, moderator