Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Nu-i oare neconstitutionala \\
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Nu-i oare neconstitutionala

Nu-i oare neconstitutionala "organizarea de petreceri cu caracter privat și utilizarea de aparatură muzicală la intensitate de natură a tulbura liniștea locuitorilor, în corturi, alte amenajări sau în spațiu neacoperit, situate în perimetrul apropiat imobilelor cu destinația de locuințe sau cu cu caracter social, în mediul urban", in sensul in care si petrecerile organizate de primarii deranjaza cetatenii? Organizarea de petreceri organizate de catre Institutiile statului conduse de primari corupti si care evident tulbura linistea locuitorilor, de ce oare sunt exceptate?
edanes_ro, utilizator