Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum interpretati Legea 61/1991, art. 3, alin. 27?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum interpretati Legea 61/1991, art. 3, alin. 27?

Buna ziua.
Cum interpretati dvs. acest paragraf:
27) organizarea de petreceri cu caracter privat şi utilizarea de aparatură muzicală la intensitate de natură a tulbura liniştea locuitorilor, în corturi, alte amenajări sau în spaţiu neacoperit, situate în perimetrul apropiat imobilelor cu destinaţia de locuinţe sau cu caracter social, în mediul urban;

Organizarea de petreceri si utilizarea de aparatura in perimetrul imobilelor locuinta in mediul urban SAU oriunde? Adica, organizarea de petreceri cu caracter privat in care muzica depaseste cu mult limitele bunului simt, dar in mediu rural, intra la acest paragraf?

Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Chiar daca dispozitia citata priveste mediul urban,in cazuri motivate agentul constatator poate dispune sanctiuni inclusiv in mediul rural
pai si daca aplica sanctiunea in baza acelui articol si el se refera doar la mediul urban, sanctiunea nu poate fi contestata?
In lipsa informatiilor concrete referitoare la circumstantele producerii evenimentului care a generat solicitarea agentului constatator ,este hazardat a emite raspuns
Daca agentul constatator a apreciat ca subzista intrunite conditiile prevazute de L nr 61/1991,teoretic se poate contesta PV -fara a garanta solutia instantei de judecata